Aktualności
2016.03.23 Drugi numer Biuletynu ZZO Warka jest już dostepny do pobrania w wersji pdf: http://zzowarka.pl/download/ZZOWarka_Biuletyn_2_2016_RGB_72dpi.pdf
1 2 3 4 5 6 7 >

Skontaktuj się z nami aby poznać szczegóły oferty.


imię i nazwisko 
telefon  email
ilość hektarów  rodzaj uprawyFruit Akademia

Pierwszy w Polsce profesjonalny program doradczy dla sadowników

 

 Dzięki wsparciu ZZO Warka od wiosny 2008 jest dostępny w naszym kraju cieszący się coraz większym zaufaniem i popularnością program doradczy pod nazwą FruitAkademia. Program ten jest wspierany przez najlepszych doradców sadowniczych i specjalistów z zakresu agrotechniki sadowniczej i ochrony roślin w naszym kraju oraz ściśle współpracuje z największą firmą doradczą w Holandii – FruitConsult, w skład której wchodzą specjaliści z dziedziny: agrotechniki, nawożenia i ochrony roślin. Zalecenia przygotowywane w ramach naszego programu są poparte dogłębną wiedzą i praktyką sadowniczą oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi z zakresu monitoringu zagrożeń ze strony patogenów i szkodników roślin sadowniczych (stacje meteo, sportrap’y, pułapki monitorujące, bioanalizatory). Posiadamy największą sieć nowoczesnych stacji meteorologicznych, których przeszło 50 rozmieszczonych jest w największych zagłębiach sadowniczych w Polsce, co pozwala na szczegółowy monitoring w poszczególnych rejonach. Stacje te są skonfigurowane z symulacyjnymi programami rozwoju najgroźniejszych chorób sadowniczych, w tym z programem RIM, używanym  już od kilkunastu lat przez holenderskich doradców do monitorowania zagrożeń  infekcji parcha jabłoni.

 

FruitAkademia jest programem otwartym. Sadownik otrzymuje dostęp po wykupieniu pakietu dworactwa, bądź zakupie produktów wybranych z oferty ZZO Warka. Dla stałych klientów i stałych członków FruitAkademii przygotowano preferencyjne warunki przystąpienia do programu . Zalecenia sporządzane przez zespół FruitAkademii są publikowane przez cały sezon na portalu internetowym i dostępne po zalogowaniu. Program obejmuje informacje dotyczące:

-aktualnych zagrożeń i zaleceń w ochronie przed parchem jabłoni i innymi chorobami i szkodnikami roślin sadowniczych

-zaleceń w nawożeniu sadów

-zaleceń dotyczących cięcia i regulacji drzew

-zaleceń dotyczących przerzedzania zawiązków

-zaleceń dotyczących wyznaczaniu optymalnego terminu zbioru

-dostęp do fachowych narzędzi pozwalających na prowadzenie ochrony na wysokim poziomie zgodnie z wymaganiami integrowanej produkcji

 

 Zespół FruitAkademii organizuje również cykliczne spotkania praktyczno-informacyjne, na których swoją wiedzę i doświadczenie prezentują specjaliści z najlepszych placówek naukowych w naszym kraju oraz Holenderscy doradcy. Na spotkaniach w części wykładowej poruszane są aktualne tematy z zakresu ochrony w sadach i agrotechniki sadowniczej. W części praktycznej prelegenci prezentują w sadzie techniki cięcia, przerzedzania zawiązków, porównują różne strategie ochrony i nawożenia w sadach.


Mapa strony . Zastrzeżenia . Regulaminy

Copyright © ZZO Warka . design 2009 badog.pl